[ חזרה ]

003
ר.ס.ס. פוסטים אחרונים ספר לחבר הוסף לפייסבוק הוסף ציוץ בטויטר

תרבות ומנהגים בפרו

תרבות ומנהגים בהם נתקלים אנו בטיולים חובקי עולם הם פרמטרים מופלאים לניבוי הצלחת הטיול ומימושו באופן אותנטי ומיוחד.
כך שאם ברצוננו ליהנות מטיול מיוחד ומרגש, מפתיע ושונה אשר מאפשר שילוב מדויק ומושלם של הנאה צרופה מנופים מרהיבים ופראיים לצד הכירות מעמיקה עם תרבויות קדומות ומנהגים מיוחדים, חייבים אנו להקפיד על בחירת יעד מתאים בו "עמד הזמן מלכת" ובו נשמרו התרבות ומנהגי המקומיים.
על כן, בבחירת היעד הבא שלנו לטיול חשוב שנקפיד לבחור במקום בו הטכנולוגיה והקדמה אינן מהוות גורם מרכזי לפיתוח ולשינוי אלא להיפך הוא הנכון בעבורנו ועלינו לקיים בחירה נכונה במקום אותנטי ומקורי אשר תושביו "מחוברים" לשורשיהם, מנהגיהם ותרבותם ללא כל מפריע.
דוגמא מושלמת למקום מסוג זה היא ללא ספק פרו, אוכלוסיית פרו מורכבת מחציתה מאינדיאנים המהווים צאצאי בני האינקה אשר שומרים בקנאות על מסורתם, מנהגיהם ותרבותם העשירה והמיוחדת.
עם האינקה אשר מקורו בדרום אמריקה וריכוזו הגדול הוא בפרו הוא עם מופלא אשר הותיר אחריו מורשת גדולה ותרבות מיוחדת.
רוב רובה של אמונת בני האינקה התבססה והסתמכה על מערכת השמש על פיה נהגו בני האינקה לקבוע את הזמן (לוח השנה, ספירת הימים וניבוי מחזוריות האקלים המשתנים התבססו על מערכת השמש, הירח והכוכבים) ועם זאת גם אומנותם של בני האינקה עוצבה ובוססה על צורפות, אריגה, גילוף וקישוט על פי חיות הטבע ו"בתולות השמש".
עם זה מתגורר באזורים הכפריים של פרו בהם תוכלו לבקר במסעכם המרתק להיכרות מעמיקה עם בני האינקה
הכפרים – בהגיעכם לפרו השתדלו לשמור את כל מה שבאמת חשוב עמכם ולהותיר את כל מה שלא חשוב ויפריע למסעכם (טלפונים ניידים, טכנולוגיות ומסיחי דעת מיותרים) מאחוריכם!
הסיבה לכך טמונה בהנאה הפוטנציאלית הגלומה במסעכם ללא הקדמה, שהרי מסע מסוג זה אל הכפרים העתיקים יוביל אתכם לכדי גילוי עצמי והתחברות מלאה ומושלמת עם הטבע, הנופים והאנשים המופלאים שיקרו בדרככם.
זכרו כי : אנשי הכפרים בפרו אינם מצוידים בטלפונים סלולריים או שמא בפיתוחים טכנולוגיים אחרים וחשמל, שהרי חייהם מתבססים על אותנטיות ופשטות בשגרת יום יום קיומית להישרדות טבעית הכוללת: צייד, בנייה עצמית של "בתים" ומחסות, קהילה חברותית מגובשת, בישול אותנטי וכיוב'.
חגים ופסטיבלים בפרו ...
פרו מלאה בתרבות ועשירה במנהגים ייחודיים אשר נוהגים הפרואנים לחגוג ולנהוג כמידי שנה, הביטוי המובהק לחגיגתם נערכת בפסטיבלים צבעוניים ומוזיקליים המלווים בשירה והמון שמחה.
בהגיעכם לפרו, השתדלו להימצא באזור נגיש המאפשר לכם הגעה נוחה ופשוטה אל הפסטיבלים השונים, הכוללים בין היתר :
חג השמש – זהו חג אשר מגיע מהמקורות של בני האינקה אשר אותו משמרים ממשיכיהם האינדיאנים, בחג זה נוהגים להקריב קורבנות, להתפלל ולרקוד בשמחה גדולה בעבור מטרה 1 והיא – זריחתה המחודשת של השמש.
המסורת אומרת כי התפילות, השירה, הריקודים והקרבת הקורבנות הם אשר עוזרים "לשמח" את השמש ולגרום להחזרתה.  
הקרנבל – החגיגה הגדולה ביותר בפרו המשלבת תיירות ואוכלוסייה מקומית בחגיגה פורצת גבולות היא ללא ספק הקרנבל הכולל תהלוכות, שירה, ריקודים וכד'. הקרנבל נפרש למשך מספר ימים ונחגג לרוב בסוף חודש פברואר.

תרבות ומנהגים בהם נתקלים אנו בטיולים חובקי עולם הם פרמטרים מופלאים לניבוי הצלחת הטיול ומימושו באופן אותנטי ומיוחד.
כך שאם ברצוננו ליהנות מטיול מיוחד ומרגש, מפתיע ושונה אשר מאפשר שילוב מדויק ומושלם של הנאה צרופה מנופים מרהיבים ופראיים לצד הכירות מעמיקה עם תרבויות קדומות ומנהגים מיוחדים, חייבים אנו להקפיד על בחירת יעד מתאים בו "עמד הזמן מלכת" ובו נשמרו התרבות ומנהגי המקומיים.
על כן, בבחירת היעד הבא שלנו לטיול חשוב שנקפיד לבחור במקום בו הטכנולוגיה והקדמה אינן מהוות גורם מרכזי לפיתוח ולשינוי אלא להיפך הוא הנכון בעבורנו ועלינו לקיים בחירה נכונה במקום אותנטי ומקורי אשר תושביו "מחוברים" לשורשיהם, מנהגיהם ותרבותם ללא כל מפריע.דוגמא מושלמת למקום מסוג זה היא ללא ספק פרו, אוכלוסיית פרו מורכבת מחציתה מאינדיאנים המהווים צאצאי בני האינקה אשר שומרים בקנאות על מסורתם, מנהגיהם ותרבותם העשירה והמיוחדת.עם האינקה אשר מקורו בדרום אמריקה וריכוזו הגדול הוא בפרו הוא עם מופלא אשר הותיר אחריו מורשת גדולה ותרבות מיוחדת.רוב רובה של אמונת בני האינקה התבססה והסתמכה על מערכת השמש על פיה נהגו בני האינקה לקבוע את הזמן (לוח השנה, ספירת הימים וניבוי מחזוריות האקלים המשתנים התבססו על מערכת השמש, הירח והכוכבים) ועם זאת גם אומנותם של בני האינקה עוצבה ובוססה על צורפות, אריגה, גילוף וקישוט על פי חיות הטבע ו"בתולות השמש".עם זה מתגורר באזורים הכפריים של פרו בהם תוכלו לבקר במסעכם המרתק להיכרות מעמיקה עם בני האינקה.

הכפרים – בהגיעכם לטיול בפרו השתדלו לשמור את כל מה שבאמת חשוב עמכם ולהותיר את כל מה שלא חשוב ויפריע למסעכם (טלפונים ניידים, טכנולוגיות ומסיחי דעת מיותרים) מאחוריכם!הסיבה לכך טמונה בהנאה הפוטנציאלית הגלומה במסעכם ללא הקדמה, שהרי מסע מסוג זה אל הכפרים העתיקים יוביל אתכם לכדי גילוי עצמי והתחברות מלאה ומושלמת עם הטבע, הנופים והאנשים המופלאים שיקרו בדרככם.זכרו כי : אנשי הכפרים בפרו אינם מצוידים בטלפונים סלולריים או שמא בפיתוחים טכנולוגיים אחרים וחשמל, שהרי חייהם מתבססים על אותנטיות ופשטות בשגרת יום יום קיומית להישרדות טבעית הכוללת: צייד, בנייה עצמית של "בתים" ומחסות, קהילה חברותית מגובשת, בישול אותנטי וכיוב'.

חגים ופסטיבלים בפרו 


פרו מלאה בתרבות ועשירה במנהגים ייחודיים אשר נוהגים הפרואנים לחגוג ולנהוג כמידי שנה, הביטוי המובהק לחגיגתם נערכת בפסטיבלים צבעוניים ומוזיקליים המלווים בשירה והמון שמחה.בהגיעכם לפרו, השתדלו להימצא באזור נגיש המאפשר לכם הגעה נוחה ופשוטה אל הפסטיבלים השונים, הכוללים בין היתר:

חג השמש – זהו חג אשר מגיע מהמקורות של בני האינקה אשר אותו משמרים ממשיכיהם האינדיאנים, בחג זה נוהגים להקריב קורבנות, להתפלל ולרקוד בשמחה גדולה בעבור מטרה 1 והיא – זריחתה המחודשת של השמש.המסורת אומרת כי התפילות, השירה, הריקודים והקרבת הקורבנות הם אשר עוזרים "לשמח" את השמש ולגרום להחזרתה.

אז אחרי שאתם יודעים קצת יותר על התרבות במקומית בפרו, בטוח תרצו לדעת מה הם המאכלים הלאומיים שאתם חייבים לנסות במהלך החופשה בפרו. 
כמו כן, שניה לפני שאתם מתחילים לארוז - קיראו על מזג האוויר בפרו


[ חזרה ]
 
 

עיצוב ובניית אתרים